- Milyen ruházat és felszerelés szükséges a lovas foglalkozásokhoz?
Sportolásra alkalmas, kényelmes mozgást biztosító öltözet szükséges a lovas foglalkozásokhoz. Farmer nadrág helyett ha nincsen lovasnadrág egy kényelmes cicanadrág vagy szabadidőruha jó választás lehet (érdemes figyelni hogy a combnál ne legyen vastag varrás, ami megnyomhatja a lábat ahogyan azt a nyereghez zárjuk). Hosszú nadrág (nyáron is!) és zárt ciőpő kötelező. Amennyiban van biciklis sisak vagy lovagló kobak, azt is érdemes elhozni de több méretben tudunk adni a hozzánk érkezőknek. A védőmellény használata javasolt de nem kötelező, ebből is van néhány darab az egyesületben amit felvehettek a lovas órák idején.
- Az időjárási körülmények befolyásolják az órák megtartását?
Természetesen szabadtéri sport lévén, sajnos ki vagyunk téve az időjárás viszontagságainak. Amennyiben nagyon esik az eső, úgy nem éri meg egy betegséget megfázást kockára tenni, így ebben az esetben telefonon egyeztetünk az órával kapcsolatban. Homokos pályáink nagyobb esők után is viszonylag hamar újra alkalmasak lovaglásra, az oktató mindig felméri annak talaját és amennyiben balesetveszélyesnek tartja a sár vagy a jég miatt, úgy inkább lemondja a foglalkozást. A téli szezonban is várjuk a lovasainkat, extrém helyzetekben, ha például a lefagyott murvás utakon nem lehet minket megközelíteni autóval és ebből adódóan a pályák sem alkalmasak lovagolni akkor természetesen a probléma elkerülése végett előre jelezzük a lemondást a hozzánk érkezőknek. Ha az utak és a pályák is engedik, akkor hidegekben is lovagolunk, nagy hidegek miatt esetleg minden lovast csak fél órás órára fogadunk, hogy az oktatóinkat védjük a hosszú kintlétek alól.
- Átjelentkezhetek másik lovardából már meglévő tudással?
Természetesen, várunk minden lovat szerető embert, így azokat is, akik már máshol sajátították el a lovaglás alapjait vagy jutottak magasabb szintre. Ebben az esetben szintfelmérő lovaglás után megbeszéljük, hogy mire lenne szükség a további fejlődésre és hogyan tudnánk tovább folytatni egyesületünkben a sporttevékenységet.
- Mivel jár az egyesületi tagság?
Egyesületi tagjaink számára biztosítunk fix helyeket az órarendünkben, így rendszeres a foglalkozás. Tagjainknak plusz testnevelés órák alóli felmentést tudunk kiállítani egyesületi igazolással, az érettségire készülő diákok pedig önkéntes óráikat is eltölthetik nálunk. Tagjaink igénybevehetnek testvérkedvezményt is (500 ft/második gyermektől) amennyiben egy nap tóbb gyermek is lóra száll a családból. Az egyesületbe belépni nem kötelező, várjuk azokat is lovagolni akik csak időszerűen jönnének el lovas foglalkozásainkra, nekik viszont csak a fennmaradó helyeket tudjuk felajánlani a lefoglalt órarendi órákon kívül.
- Választhatok lovat és edzőt a lovaglásaimhoz?
Nálunk mindenki ahhoz az oktatóhoz kér az órarendjében időpontot, akihez szívesebben járna, amit csak kivételen helyzetekben módosítunk, ha helyettesítenünk kell egymást betegség vagy egyéb elfoglaltság miatt. Amennyiben nincs fix időpontja egy lovasnak, akkor ahhoz az edzőhöz tudjuk éppen betenni akinek aznap van szabad időpontja esetleg lemondása. Bárkihez is kerülsz, az alapelveink mind a lovakhoz való hozzáállásban mind a lovaglásban ugyanazok, így hasonló élményt és fejlődást tudunk nyújtani az óráink során.
A lovak beosztását minden esetben az oktatók végzik, amiben figyelembe tudják venni a hozzánk érkezők személyes preferenciáját, de ennél sokkal fontosabb szempont a tananyag amit éppen elsajátítunk, a lovaink súlykorláta és az aznapi munkamennyiségük időbeli elosztása, a pályáink szabad kapacitása és midezek összeegyeztetése. Ezek fényében az oktatók mindig a számodra legmegfelelőbb lovat fogják kiválasztani!
- Hogyan mondhatom le a lefoglalt időpontomat?
A lefoglalt időpontot kérjük, hogy legalább egy nappal hamarabb mondjátok le, hogy mind a lovak mind az oktatóink beosztását annak fényében módosíthassuk esetleg más lovasnak átadhassuk az üresen maradt időpontot. Betegség, sérülés esetén mindkét fél részéről lemondásra kerülhet az óra, hiszen az első a biztonság és hogy élvezzük a lóval közös sportolást. Amennyiben 24 órán belül történik a lemondás egyéb okok miatt, úgy a foglalkozást ki kell fizetni, vagy ha a lovasudvar részéről történt ilyen eset úgy a következő órán ingyenesen vehet részt a vendégünk. Köszönjük, hogy tiszteletben tartjuk egymás idejét és munkáját!
- Mi a teendőm az első lovas foglalkozás előtt?
Mielőtt ellátogatsz hozzánk, mindenképpen olvasd el a házirendünket és töltsd ki a felelősségvállalási nyilatkozatunkat, amelyet megtalálsz a dokumentumok mappában. Amennyiben nem tudod kinyomtatni a dokumentumot, úgy kérlek érkezz úgy, hogy ez még beleférjen az időbe a foglalkozás előtt. Megfelelő öltözéket válassz, amelyről az első kérdésben olvashatsz ezen az oldalon. Kérjük, hogy az első órára korábban érkezz hogy mind a kijutás, mind a hellyel, a lovakkal és egymással való rövid ismerkedés ne a lovas órából vegyen el időt.
- Hány éves kortól járhat gyermekem és milyen lovas foglalkozásra?
Úgy hisszük, hogy a lovak közelsége és a velük való foglalkozás, sportolás minden korosztály számára élvezetes és örömteli időtöltés. Emiatt akár 3 éves kortól várjuk a hozzánk érkezőket felső korhatár nélkül az életkori sajátosságokra nagy hangsúlyt fektetve. A legtöbb gyógytornász egyetért abban, hogy 5 éves kor előtt nem érdemes hosszú ideig és magasabb jármódokban lovagoltatni a gyermekeket. 5-6 éves kortól már mind mozgásfejlődésében mind figyelmének összpontosításában eljut odáig a gyermek, hogy igazán fejlődni és haladni tudjunk a lovaglásban. A fiatalabbakat is várjuk játékos pónis foglalkozásra, ahol megszokjuk a ló közelségét, bátorságot gyűjtünk, labdázunk és célbadobunk lóháton, mondókázunk, vagy éppen kirándulunk a közeli erdőben - ezzel is készülve a későbbi közös sportolásra lovainkkal. Az órák hosszát is miden esetben a gyermek fizikai képességeihez igazítjuk. Pónilovaink alkalmasak legkisebb lovasaink számára is kényelmesen részt venni foglalkozásainkon.
Amenyiben bármilyen egyéb kérdése van, keressen minket telefonon bizalommal!